HØSTTURER!

OPPTIL 40%

RABATT!


Kalorier i sushi

Sushi er tradisjonelt laget med ris, tang og sjømat. Fordi de fleste typer sjømat er relativt kalorifattige, er de fleste typer sushi det også. Hvor mange kalorier er det i sushi?

For eksempel er en sushirulle med seks deler laget av fisk og grønnsaker vanligvis 200 til 250 kalorier.

Kalorier i sushi varierer imidlertid avhengig av tilberedning. For eksempel vil sushi som har stekte ingredienser, for eksempel tempura, majones eller andre sauser, ha et høyere kaloriinnhold.

Hvis du ser på hva du spiser, kan du velge alternativer med lavere kaloriinnhold, for eksempel sashimi (rå fisk) og nigiri (rå fisk på en liten seng med ris). Andre gode valg inkluderer sushiruller laget med ferske eller syltede grønnsaker.

Du kan også be om at sushien din blir laget med en mindre porsjon ris.

SushirullerKalorier per rullGram fett per rullGram karbohydrater per rullGram fiber per rullGram protein per rullVekt per rull
Avokadorull1405.7285.82.14.0
California-rull2557.0385.89.06.0
Kappa Maki
(agurkrull)
1360.0303.56.03.0
Krydret tunfiskrull29011.0263.5247.5
Reke Tempura-rull50821.0644.52013.0
Laks & avokadorull3048.7425.8137.0
Tobiko and rå Quail Egg2741.88.21.310.42.0
Tunfisk (Maguro) rull1842.0273.5245.0
Yellowtail & løkrull2452.6371.9155.8
Eel (Unagi) og avokadorull37217.0315.8209.0

Relaterte artikler:

Er sushi sunt

Vegansk sushi

Om forfatteren

Av Spurt